Липсата на Спърс победи изтощените заради контузии Пистънс със 123-95, за да затвори разочароващи сезони
AP News | 2024-04-14 | 23:56:04

САН АНТОНИО (АП) — Сандро Мамукелашвили имаше 18 точки, а Сан Антонио Спърс победиха Детройт Пистънс със 123-95 в неделя, за да затворят разочароващо сезони и за двата франчайза.

Блейк Уесли добави 17 точки за Сан Антонио. Зак Колинс имаше 17 точки и девет борби, преди да нарани рамото си в началото на второто полувреме.

Сан Антонио беше без Виктор Уембаняма, избраният номер 1 в драфта и очакван Новобранец на годината. Детройт беше без Кейд Кънингам, най-добрият избор през 2021 г.

Пистънс (14-68) завършиха с най-лошия рекорд в историята на франчайза. Предишното най-лошо беше 16-66 през 1980 г.

Шпорите (22-60) изравниха рекорда от миналия сезон, който беше третият най-лош в историята на франчайза, но им позволи да изберат Wembanyama.

Високият 7 фута 3 новобранец от Франция надхвърли всички очаквания, но Сан Антонио не успя да поддържа успеха му през по-голямата част от сезона.

Шпорите започнаха слабо, включително най-лошата поредица от 18 загуби на франчайза от 5 ноември до 15 декември. Но Сан Антонио завърши нагоре, достигайки 11-12 след годишното си родео пътуване и спечели седем от финала 11 мача.

Неотдавнашният скок затрупа Детройт.

Шпорите стреляха 54% от игра и имаха осем играчи с двуцифрен брой точки.

Джеймс Уайзман имаше 21 точки, за да поведе Детройт. Маркъс Сасър имаше 17 точки, а Джаред Роден добави 16.

Сан Антонио помете сезонната серия с Детройт, печелейки и двата със средно по 25 точки.

И двата отбора играха финала с скелетон екипаж поради контузии.

Освен Кънингам, Детройт беше без Джалън Дюрен, Симон Фонтекио, Айзая Стюарт и Аусар Томпсън.

Заедно с Уембаняма Шпорите бяха без Девин Васъл, Келдън Джонсън, Джереми Сочан, Малаки Бранхам, Седи Осман и Доминик Барлоу. Спърс загубиха Колинс две минути след второто полувреме с контузия в дясното рамо.

Без шестима от своите осем най-добри голмайстори, които започнаха мача, Сан Антонио все пак успя да стреля 62% от игра през втората четвърт и води с 27 точки.